صافکاری و نقاشی ماشین هر دو مکمل یک دیگر هستند. در ادامه این مقاله به صافکاری PDR می پردازیم.

یکی از ویژگی های بارز صافکاری آنلاین این است که صافکاری pdr با صافکاری با دستگاه را تاییده ای کارشناس خودرو انجام می شود که در زمان کارشناسی خودرو باعث کاهش قیمت نشود .

صافکاری بدون رنگ

در زمانی که بدنه خودر دچار آسیب و رنگ بری شده باشد ، صافکار و نقاش حرفه ای آن را به وضعیت اولیه باز می گرداند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با شناخت ابزار موجود می توان به نتایج خیلی بهتری دست پیدا کرد.

یک فرآیند نسبتا جدید که باعث از بین رفتن گودی های جزئی و آسیب های ناشی از برخورد تگرگ به بدنه اتومبیل می شود را PDR می نامند که به معنی تعمیر تو رفتگی بدنه خودرو می باشد.

این روش بسیار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه در تعمیرات بدنه خودرو می باشد. صافکاری PDR به عنوان صافکاری بدون رنگ شناخته می شود.

این نوع از صافکاری روشی است که در آن با دقت بسیار بالای اپراتور از ریزش رنگ بدنه خودرو جلوگیری می شود و تا زمانی که رنگ دست نخورده باشد می شود از صافکاری PDR استفاده نمود.

در صافکاری PDR می توان بر روی هر دو صفحه ی آلومینیومی و فولادی نیز استفاده کرد. با به حداقل رساندن استفاده از بتونه بدنه می توان از این روش برای آماده کردن قسمت آسیب دیده  برای بتونه کاری مهیا کرد.

از صافکاری PDR برای صافکاری بدون رنگ ، حفره روی درها و گلگیرها ، چین و چروک های جزئی ، تو رفتگی های بزرگ و آسیب بدنه استفاده می شود.

تکنیک PDR

در تنیک های PDR از میله های فلزی و گیره های بدنه برای بیرون کشیدن تو رفتگی های روی بدنه خودرو استفاده می شود. برای بیرون کشیدن  از قسمت بیرون بدنه ، چسب و یا برگه هایی خاص طراحی شده است که در اثر کشش آسیبی به رنگ وارد نمی شود.

تکنسین های ماهر این رشته ، می توانند نقاط بسیار زیادی از بدنه خودرو را با آن ها ترمیم کنند و یا با استفاده از گرما از ترک خوردگی جلوگیری می کنند.

روش استفاده از میله های PDR این است که فقط برای ترمیم قسمت های تو رفته بدنه بدون استفاده از چکش و ضربه های متمادی می توان استفاده کرد.

ابتدای این میله ها زاویه دار هستند و اپراتور می تواند با چرخش دست خود و اهرم کردن این میله تو رفتگی ها را به بیرون هدایت می کند و صاف می نمایند.

به دلیل باریک بودن قطر این ابزار و میله به راحتی به کاپوت ، دوبل در و گلگیر میتوان نفوذ پیدا کرد و عملیات مورد نظر را بر روی آن انجام داد.

کار کردن با میله ها در صافکاری PDR به نظر ساده می رسد اما نیازمند تجربه بالایی است تا بدنه خودرو دچار آسیب نشود. به طور کلی هر چقدر که تو رفتگی کم عمق باشد احتمال ترمیم کردن بدون رنگ وجود دارد.

صافکاری PDR برای شکاف ها و چین های بسیار تیز خودرو گزینه مناسبی نمی باشد. از عوامل محدود کننده برای این نوع از صافکاری انعطاف پذیری رنگ و میزان کشش و ضخامت فلز آسیب دیده می باشد.

اولین صافکاری PDR

برای اولین بار اسکار فلایگ از دسته چوبی چکش برای بیرون کشیدن تو رفتگی بدنه خودرو استفاده کرد. و بعد از آن شروع به تدوین تکنیک ها و ابزارهایی برای ترمیم و فرو رفتگی ها کرد.

سرانجام او در کارخانه مرسدس به مقام ارشد ارتقا پیدا کرد و به عنوان صافکار طلایی شناخته شد او صافکاری PDR را در کلیه کارخانه های زیر مجموعه مرسدس آغاز کرد.

این تکنیک های او تا مدت ها در آلمان مورد استفاده قرار می گرفت تا این که سرانجام به عنوان یک روش موفق برای ترمیم فرو رفتگی ها در ایالات متحده تبلیات گسترده ای انجام شد.

صافکاری آنلاین ، سایت تخصصی  صافکاری بدون رنگ خودرو می باشد که با سابقه درخشان در زمینه صافکاری و تعمیرات ماشین خدمات خود را به تمام دارندگان خودرو ها ارائه می دهد.

هم چنین انواع خدمات خودرویی نظیر صافکاری ، تگرگ زدگی ماشین در این مجموعه  ارائه می شود. این مجموعه با استفاده از پرنسل ماهر و مجرب سعی دارد خدمات خود را با کیفیت بیش تر برای مشتریان عزیز ارائه دهد.

در این مجموعه از تجهیزات پیشرفته و متخصین مجرب خودرو استفاده می شود که کاملا آثار تگرگ زدگی ماشین را رفع می کنند. برای اطلاعات بیش تر می توانید به سایت این مجموعه معتبر مراجعه نمائید.

صافکاری pdr

صافکاری pdr از جمله روش های بسیار عالی برای صافکاری انواع ماشین به شمار می رود، که می تواند با استفاده از میله های پی دی آر که از جنس محکم و بادوام فولاد ساخته شده اند، انواع فرورفتگی را به شکل ممتاز و ویژه ای تعمیر نماید، اما بهتر است بدانید که صافکاران بسیاری نمی توانند استفاده و کاربرد میله های پی دی آر را به شکلی صحیح و اصولی انجام دهند.

چرا که این نوع صافکاری نیازمند تجربه، مهارت و دقت بسیار بالایی در کار می باشد، تا بتواند بدنه ماشین را به شکل زیبا مورد تعمیر و ترمیم عالی قرار دهد، در هر صورت آسیب و صدمه به بدنه ماشین به هر دلیلی ممکن است رخ دهد، اما در این میان باید هر چه سریع تر به یک صافکار عالی و درجه یک مراجعه کنید، تا با یک قیمت مناسب و در کوتاه ترین زمان ممکن صافکاری pdr را برای شما به نحو احسن به انجام برساند. عمدتاً صافکاری pdr یکی از شیوه های بسیار نوین و کاربردی در صافکاری انواع ماشین می باشد که با توجه به مهارت صافکار می‌تواند نتیجه خاص و قابل توجهی را در بر داشته باشد.

اهمیت جنس میله pdr

اما صافکاری بی رنگ در کنار صافکاری pdr همیشه خودنمایی می کند؛ چرا که اگر هرنوع تورفتگی و فرورفتگی در بدنه انواع ماشین مشاهده شود، بدون شک صافکاری پی دی ار به کمک افراد می آید و اگر بخواهیم که در مورد هزینه موجود برای انواع صافکاری پی دی ار صحبت کنیم، بهتر است بدانید که باید به جنس میله توجه نمایید، تا بتوان قیمت آن را به طور حدودی در نظر بگیرید.

اگر یک صافکاری pdr استاندارد و با کیفیت کار خود را انجام ندهد، بدون شک بازدهی خوبی در کار خود متوجه به وجود نخواهد آمد؛ چرا که جنس میله pdr باعث می شود تا فشار وارده بر بدنه ماشین مورد نظر به صورت استاندارد و با کیفیت بالا انجام شود،  هر گونه بی دقتی در کنار یک جنس بی کیفیت میله pdr می تواند تاثیر بسیار زیادی را متوجه بدنخ ماشین  نماید.

توصیه من به شما این است که صافکاری pdr را به هیچ عنوان از یاد نبرید و نگران فرورفتگی‌های انواع خودرو خود نباشید؛ چرا که میله های  pdr در صافکاری می‌تواند به سه دسته:

  • میله اهرمی
  • میله چرخشی
  • میله دم ماهی

تقسیم بندی شود؛ چرا که صافکاری pdr با هر کدام از میله ها  با ساختار و عملکرد خاصی همراه می باشد.

برای صافکاری pdr اگر کاپوت ماشین، مورد نظر باشد بدون شک استفاده و کاربرد میله های اهرمی pdr می تواند یک گزینه مناسب و مطلوب در نظر گرفته شود؛ چرا که این میله ها به صورت اهرمی بوده و تناسب خوبی برای سقف و کاپوت انواع ماشین دارد و صافکاری pdr بدون شک از زیرمجموعه‌های بسیار مهم صافکاری بی رنگ محسوب می شو،د که برای قسمت های خاصی از بدنه ماشین مانند: گلگیر، درب ها، موتور و حتی صندوق عقب مورد استفاده می باشد.

دلیل اهمیت صافکاری pdr

در چندین سال اخیر استفاده از صافکاری pdr بسیار در بین مردم رواج پیدا کرده است ؛چرا که با مزایای خاص این نوع صافکاری آشنا شده و به خوبی با قیمت مناسب آن کنار آمده اند، البته شما اگر به یک صافکار منصف مراجعه کنید بدون شک از هزینه صافکاری pdr  رضایت خوب و بالایی خواهید داشت.

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان صافکار نباید در زمانی که بدنه ماشین گرم است و از آن حرارت ساطع می شود از صافکاری pdr استفاده کند؛ چرا که در این جا نخواهد توانست نتیجه و بازدهی خوبی را در کار خود لحاظ کند.

برای استفاده از صافکاری pdr صافکار تنها باید به دقت و ظرافت خود در کار تکیه کند، که بتواند یک نتیجه عالی را در پایان کار به مشتری نشان دهد، صافکاری pdrقادر است انواع فرورفتگی های متفاوت را در بدنه‌ی مدل‌های بسیاری از ماشین ها به خوبی ترمیم کرده ،بدون این که کوچکترین آسیب به رنگ اصلی ماشین وارد آورد.

از جمله وسایل و تجهیزاتی که در صافکاری با دستگاه استفاده می شود، بدون شک سشوار صنعتی می باشد؛ چرا که این سشوار یکی از ابزارهای بسیار مهم و البته کلیدی در صافکاری pdr محسوب می شود واین نکته را از یاد نبرید که زاویه دار بودن سر میله pdr به این جهت است که صافکار به راحتی بتواند کار خود را بر روی بدنه ماشین با سرعت عمل بالا به انجام برساند.

سخن پایانی

شما به راحتی می توانید با استفاده از تجربه و هم چنین تجهیزات مناسب صافکاری pdr بدنه ماشین خود را به شکل کاملا استاندارد و مطمئن به حالت اول آن برگردانید، اما اگر به تجربه و تخصص صافکار توجه نکنید، بدون شک بدنه‌ماشین شما آن چنان که باید نتیجه‌ی رضایت بخشی نخواهد داشت، پس بهتر است که در کار خود ابتدا کیفیت و بعد از آن قیمت را در نظر داشته باشید؛ چرا که کیفیت ضمانت استاندارد و درجه یک بودن یک وسیله را تضمین می کند

صافکاری آنلاین

صافکاری آنلاین اولین و بروز ترین مرجع آنلاین صافکاری است ، شما می توانید با درخواست کارشناسی خودرو تصادفی خود از قیمت و مدت زمان مورد نیاز صافکاری ماشین خود با خبر شوید.

یکی از ویژگی های سایت صافکاری آنلاین صافکاری و نقاشی خودرو با تاییده ای کارشناس می باشد.

خدمات ما
درخواست صافکاری
09121779706

Leave A Comment