پولیش خودرو

اگر بر روی بدنه اتومبیل شما خط و خش ایجاد شده می توانید با بافر یا پولیش زدن خودرو آن را برطرف و بدنه خودرو را براق تر کنید. در ادامه مقاله به پولیش خودرو می پردازیم.

مواد پولیش

پولیش یک نوع وسیله ساینده می باشد که شبیه سنباده عمل می کند .اما دانه های بسیار ریزتر آن نسبت به سنباده کار پرداخت را انجام می دهد .

سائیدن از طریق اصطکاک دانه های ریز و مواد پولیشی و غلت زدن بر روی بدن خودرو ایجاد می شود. زمانی که قصد براق کردن خودرو و از بین بردن خراش های آن را دارید در حقیقت یک لایه از سطح رنگ را از بین می برید.

حتی اگر از یک پولیش فلزی برای سطح فلزی استفاده کنید باز هم یک لایه از سطح فلزی را از بین خواهید برد . بنابراین یک سطح کاملا تمیز و سالم جدید نمایان خواهد شد که در زیر لایه اول قرار داشته است . اما لایه ای که از بین می رود ضخامت چندانی ندارد و تاثیر زیادی در کیفیت رنگ به وجود نمی آورد.

پولیش خودرو بر اساس قدرت لایه برداری تقسیم می شوند و هرچقدر میزان قدرت پولیش بالاتر باشد به همان اندازه زبرتر و خشن تر است و بالعکس. اگر پولیش خودرو بدون هیچ گونه مواد ساینده ای باشد به عنوان واکس می باشد چرا که پولیش حاوی مواد ساینده است.

تفاوت واکس و پولیش خودرو

واکس خودرو که به دو صورت مایع و چسبی در بازارعرضه می ‌شود ، ممکن است از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته شود. حالت چسبی که شکل سنتی واکس می ‌باشد ، با افزایش درخشندگی یک لایه محافظ نیز، روی رنگ خودرو ایجاد می‌ کند.

واکس از فرسایش رنگ خودرو در اثر اشعه فرابنفش نیز جلوگیری می‌ کند. این ماده محافظ ، شروع اکسایش و زنگ زدگی را به تاخیر می ‌اندازد.

واکس مایع نیز، عملکردی مشابه واکس چسبی دارد. در هر دو حالت ، واکس را باید روی بدنه خودرو بمالید و پس از آن که حالت مات و کدر پیدا کرد ، آن را با پارچه تمیز پاک کنید.

پولیش خودرو

اگر روی بدنه خودرو خطوط عمیق ایجاد شده باشد و سطح رنگ ، سنباده و پولیش بیش تری خورده باشد و ضخامت رنگ کم می شود ، هرگز نباید از پولیش سخت بر روی سطح استفاده نمود زیرا آسیب جدی به بدنه خودرو وارد می کند .

نباید بیش از 50٪ لایه خارجی را با پولیش خودرو از بین ببرید حتی اگر خراش از بین برود رنگ خودرو به شدت آسیب پذیر خواهد شد.

اغلب خراش ها بر روی لایه سطحی ایجاد می شوند که برای ترمیم آن ها لازم می باشد لایه خارجی به اندازه ای با پولیش پرداخت شود که از بین برود . پولیش مانند سنباده باعث حذف شدن سطح کهنه خارجی شده و سطح جدیدی را نمایان می کند که نو و درخشنده خواهد بود.

برای پولیش خودرو اهمیتی ندارد که از آن برای رفع خطوط استفاده می کنید و یا برای درخشندگی سطح خودرو . هم چنین خودرو نو و کهنه اهمیتی ندارد .

اما روش استفاده از پولیش بسیار مهم می باشد می تواند نتیجه ای کاملا معکوس در پی داشته باشد . بنابراین اگر قصد استفاده از سنباده در منزل دارید باید با دقت و مطالعه کافی این کار را انجام دهید تا خودروی شما بدون آسیب و زیبا و درخشان شود.

صافکاری آنلاین ، سایت تخصصی صافکاری بدون رنگ فوری و پولیش خودرو تخصصی ماشین می باشد که با سابقه درخشان در زمینه صافکاری تخصصی ماشین ، تعمیرات ماشین خدمات خود را به تمام دارندگان خودرو ها ارائه می دهد.

هم چنین انواع خدمات خودرویی نظیر صافکاری ، تگرگ زدگی ماشین و پولیش خودرو در این مجموعه  ارائه می شود. این مجموعه با استفاده از پرنسل ماهر و مجرب سعی دارد خدمات خود را با کیفیت بیش تر برای مشتریان عزیز ارائه دهد.

در این مجموعه از تجهیزات پیشرفته و متخصین مجرب و ماهر خودرو استفاده می شود که کاملا آثار تگرگ زدگی ماشین را رفع می کنند.

برای اطلاعات بیش تر در زمینه مشکلات خودرو می توانید به سایت این مجموعه معتبر مراجعه نمائید و مشکلات خودرو خود را با آن ها در میان بگذارید تا به شما کمک کنند و سبب حفظ ارزش قیمتی خودرو در زمان کارشناسی رنگ خودرو توسط تیم کارشناسی خودرو شویم.

صافکاری آنلاین

صافکاری آنلاین اولین و بروز ترین مرجع آنلاین صافکاری است ، شما می توانید با درخواست کارشناسی خودرو تصادفی خود از قیمت و مدت زمان مورد نیاز صافکاری ماشین خود با خبر شوید.

یکی از ویژگی های سایت صافکاری آنلاین صافکاری و نقاشی خودرو با تاییده ای کارشناس می باشد.

خدمات ما
درخواست صافکاری
09121779706

Leave A Comment